Leden 2018

Po milionté na novo

16. ledna 2018 v 8:32 | Farted Amaya |  O mě
Ahoj,
Po dlouhé době se opět ozívám. Samozdřejmě jsem na Vás nezapoměla, jen jsem si musela dát čas. Dát čas na to, abych si to vše srovnala v hlavě. Konečně jsem se pomalu dala do kupy. A začala opět myslet pozityvně. Teď to bylo vše docela náročné a vy si zasloužíte vědět proč jsem nic nepsala.


Zas a opět jsem sama. Ale není to nic špatného, rozešly jsme se v dobrém. A bydlím momentálně u mé babičky. Mám tam i Shantynku, která si hopká volně po pokoji a má přístup do mé postele a spinkáme spolu. Obě jsme po dlouhé době nepsaní zase šťastné a vše je jak má být.

Ono se říká, nepiš nikam své soukromí, ale zase jiní se z něho můžou ponaučit. A já mám vše zapsané a vím, že se sem mohu vypsat.

Jsou věci, které mi vadily, i když se mohli dát řešit, ale mě už nebavilo pendlovat ze vztahu do vztahu a nijak nepřispět. A v hlouby duše mi to vadilo. Rozhodla jsem se být na nějaký čas sama a pokud se náhodou někdo ukáže, nějaký čas to nebudu zveřejňovat. Nechám své myšlenky hezky plout a užívat si života. Je fajn konečně myslet na věci co chcete pro sebe. Uvědomit si, že existujete i vy a taky potřebujete mít čas pro sebe. Rozhodla jsem se po škole za prací odcestovat do Německa. Takže mě teď čeká hledání brigády, abych měla základ nějakých peněz. Ale to třeba dobudoucna v jiném článku.

Bydlím tedy u babičky a mám horní patro baráku. Takže prostě ideální na srovnání myšlenek. Dělám si vše co potřebuji tak jako je škola, cvičení a tak dále. Teď trochu zaostávám ve čtení, ale až se to více srovná a já se zajedu do nějakého režimu určitě se moc těším na čtení.

Jen jsem vám chtěla říci, že zase pomalu začnu psát. Jen nevím jak často. Ale jen aď víte, že jsem v pohodě a tento blog nadále fungovat bude.

(zdroj google)

Mějte se rádi a ahooj zase u dalšího článečku. <3

Slib

2. ledna 2018 v 15:20 | Farted Amaya |  V mé hlavě
Ahoj tak tu máme další článek týdne a já se mám opět nad čím zamyslet.

Co pro mě znamená slíb? Slib je něco strašně moc důležitého a bylo by fajn, kdyby si někteří lidé uvědomily, že slib se dává jen tehdy kdy ho vážně mohu splnit. Snažím se též nedávát sliby, které prostě nesplním. Což neznamená, že bych nerada některé, které my nevyšli nerada nepslnila, ale prostě jsem to nedala. Proto se učím neslibovat nic co nemohu splnit.

Slib je dle mého názoru strašně důležitá věc, která by se neměla říkat tak často jako Miluji tě. Tato slova jsou prostě tehdy kdy to myslíme vážně. Neříkám "Miluji" jen tak, tak proto neříkám "slibuji". To co prostě nemohu slíbit, tak prostě neslibuji.

A někteří by se nad tím měli vážně pozastavit a říct si, kolikrát jsme nějakým slibem někomu ublížily. Kolikrát jsme něco slíbily a nedodrželi. Pozastavme se nad tím a neříkejme to tak často, pokud to nemyslíme vážně!. Taky každý den milionkrát neříkáte "Miluji te". A pokud ano, myslíte to 100% vážně? Určitě, jinak by jsme to neříkaly. Tak prosím neslibujte pokud nemůžete tento slib splnit.

Neslibujte dítěti, toho koně co si přáli, když na něj nemáte. Prostě jim to řekněte. Nemohu ti slíbit, ale pokusím se. Volme správná slova a předejdeme té naštvanosti lidí, kterým jsme těmito slovi ublížily.

Slib je velmi důležitá věc, které si má každý vážit a ne ji zneužívat tak jako slova "Miluji tě". Dbejme na to komu něco slibujeme, či jak to formulujeme.

Jednoduše. Pokud něco nemohu slíbit na 120% Neslibujme to. Naučme se říkat pravdu, i když bolí. Radši pravdu než lež. Nelsibujme navždy spolu, když to není pravda, Prostě raději řekneme pokusím se, aby nám to vydrželo.

Já jsem se naučila ani nic neslibovat sobě, protože když toho nedosáhnu jsem na sebe zbytečně naštvaná. Proto si vždy řeknu "pokusím se o to". Je to lepší alternativa než "Slibuji".

Tento blog má být o pozitivních věcech, ale někdy to prostě pozitivně nejde :) Takže prďme na sliby, které nemůžeme splnit. Neslibuj me, ale milujme.

(zdroj:google)

Mějte se rádi a užijte si zbytek dne.

Nějaké ta předsevzetí

1. ledna 2018 v 21:13 | Farted Amaya |  Novinky

Tak vás vítám v novém roce 2018.

Je hodně věcí co se událo, jak dobrých tak špatných. Ale rozhodla jsem se vše nechat v roce 2017 a do nového roku vkročit s čistým štítem.

Jako každý rok se dávají předsevzetí a já jsem si taky nějaké dala. Rozhodla jsem se nějaké sepsat sem, protože si to pak tady na konci roku hezky odškrtám.

V minulích rocích jsem si nedávala žádné předsevzetí, ale to bych nebyla já, kdybych si nakonec nějaké nevymyslela.

Co by to bylo za předsevzetí, kdybych si nedala nic ohledně sebelásky. Jako z mích nejprvnějších je MILOVAT SE.
Jsou doby, kdy prostě přijde nějaká ta špatná chvíle a člověk přemýšlí nad vším možným. ale já se to naučím :) Už se to všechno učím ovládat.

Jako další bych chtěla BÝT VÍCE ŠŤASTNÁ. Nejlepší lék na všechno je úsměv. A jelikož jsem za zářící hvězda tak potřebuji hodně štěstíčka, abych ho měla dál na obdarovávání jiných.

Tady k tomu se váže mé další. Ono je to to samé, ale jen jinak pojaté. SMÁT SE KAŽDIČKÝ DEN. Protože není nad usměvavého člověka i když je ten největší vítr a nebo déšť.

MÍT RADOST Z MALIČKOSTÍ. Je mé další přání. I když se snažím mít ze všeho radost občas se najde den kdy i já jsem ze všeho tak nějak vykolejená. Ale víte co? Vždyť je nový rok a já začínám z novým štítem.

VÍCE MEDITOVAT. Chtěla bych se naučit pomalu a více se zabořit do svých snů, či myšlenek a proto se chci věnovat více meditaci. Nejlepší to bude na tom mém novém místečku a to je v přírodě.

VÍCE ČÍST. Na to se moc těším, protože tu mám rozečtenou knížku a další 3 knihy na čtení a + další co bych si přála. To se určitě splní. Protože je to vše o lásce, sebelásce, o myšlení a toto téma mě strašně moc baví.

CHODIT ČASTĚJI NA PROCHÁZKY. Je mé další předsevzetí. Miluji přírodu a chci s ní být stále nějak spojená. A moc se těším na objevování naší vesničky.

Samozdřejmě nesmím opomenout blog. VÍCE SE ZAMĚŘIT A VZDĚLÁVAT, ABYCH VŠE MOHLA PŘiDÁVAT DÁL A MÍT TENTO BLOG ŠŤASTNÝ A VESELÍ.

No a pak nějaké soukromější a ty mám napsané u sebe v deníčku. S těmi se pochlubím třeba časem.


Všem přeji krásný nový rok 2018.
Děkuji za komentář a příjďte zas.