Proč se tetuju - aneb já a tetování

17. března 2018 v 12:39 | Farted Amaya |  O mě
Ahoj, máme tu další článek, kterým na sebe prozradím zase pár věcí.

Nejprve bych začla mím názorem na tetování. Je jasné, že tetování je na celý život a tak si vybíráme tetování, které nás po chvíli neomrzí. Protože to by bylo špatné. Volíme si tetování to které má pro nás nějaký význam. Tak třeba já nelituji ani jednoho, které mám.
Ale o tom až déle. Co mě dokáže vytočit jsou ty tipy lidí co si nedokáží vymyslet své tetování a okopírujou vás. Nemá to pro ně žádný význam.
Když už se nechávám tetovat, tak vybírám tetování, které má pro mě nějaký ten význam.

Tak třeba já si tetuji svůj život, nebo to co mám ráda. Také tetováni při kterém si řeknu, už bude lépe. Nebo také to které mi ukáže, kam až jsem se dostala a mám pokračovat. Každé z mích tetování má svůj význam. Některé menší, ale váže se k němu třeba nějaký příběh.
Jak jsem již psala s každým mím tetováním jsem spokojená. Tetuji si své zážitky, to co miluji a to v co věřím.
Tetování mám už 5. A dálší za chvilku přibude.

Co vím tak se tetuje 2 způsoby. Možná i více, ale já znám 2. A taky jsem si oběma způsoby prošla. To první známe asi všichni a to je tetováni strojkem.

Druhý způsob se nazívá Hand Poke. U tohoto způsobu se používá jen ruka a jehla. V pichováním uslyšíte takový zvuk, takové to "pup". Tímto stylem to trvá déle, ale když toho člověka znáte je to mnohem lepší jak od tatera. 2 první tetování jsou tetované strojkem. A zbytek jen jehlou, stylem Hand Poke.

•Začnu tím nejstarším tetováním. Kůň s názvem STAY STRONG, kterému chybí zadní nohy. Mám ho na pravé ruce. Tetování je staré 3 roky. Nechala jsem si ho vytetovat, protože miluji koně, což asi už víte. Zadní nohy nemá schválně, protože skáče z nějakých těch špatných období a ty nechává za sebou. Ve skoku je, protože když kůň skáče, jako by létal. A létání je svoboda. Název STAY STRONG je v překladu zůstaň silný. Tetováno to bylo v době kdy bývalí přítel nechtěl abych se tetovala. Ale já chtěla. Vždy mi to dokazuje, že mám zůstat silná a věřit v sebe.


•Jako mé druhé tetování mám hlavu koně. Toto tetování jsem dostala k narozeninám od bývalého přitele. Opět to má spojení s koňmi a prostě památku. Toto tetování mám 2 roky.


•Mezi mé další tetování patří měsíc a velký vůz. Toto tetování je tetováno již zminěným Hand Pokem. Miluji měsíc, který má vždy úžasnou moc. Rozzáří oblohu i přesto, že je tma. Miluji noc, protože se v ní ukrývá krása a to ve hvězdách. Velk vůz, protože je to schované ve velké medvědici. Já v tom vidím ochranu. A něco co je na první pohled nespatřitelné. Dále já to mám spojené s rodinou, ale až s tou moji. Až jednou budu čekat mimčo tak si k tomu nechám dodělat malý vůz. Žádný datum, jméno a tak dále. Malý vůz má pro mne skrytý význam.


•Mé předposlední tetování směřuje od krku na rameno. Mám ho na levé straně, protože je to "blíže" k srdci. Tetování mám už v českém jazyce, protože jsem čech a málo kdo si to česky dá. Mám vytetovanou větu: RODINA JE MÉ SRDCE. SRDCE JE MÁ RODINA. Miluji svou rodinu a v jeden čas jsem si uvědomila, že je pro mě má rodina strašně moc důležitá. A jednou, když jsem si dělala zápisky do deníku napadla mě tato věta a já si rěkla, že jednou bude na mém těle. A taky se tak stalo. Váže se k tomu další přiběh, krerý je ale soukromější a tak to máte aspoň trošku přiblížený.

(Tetování je už hotové)

A mezi mé zatím poslední tetování patří šíp na levé ruce a prostředním prstu. Toto tetování mám čerstvé a tak se ještě hojí, ale srdíčko bude ještě dobarveno červeně.
Můj význam je dost hluboký, ale ten vám jsem stejně dám. Tetování budeme ještě dodělávát, tak jsem pak jen přihodím aktualní foto.

• Tetování, které představuje mou cestu. Ukazuje mi, kterým směrem jsem se vydala. Ukazuje mi to čím vším jsem si musela projít, abych zjistila, že bude lépe. A že cesta je dlouhá a nikdy nekončí. Narazila jsem na lásku, která je okouzlující, která mě dělá šťastnou a ta také patří na mé tělo. A samozdřejmě také potřebuji ochránce na mé cestě.
Takže mé tetování je můj život. Šipečky, které signalizují pírka je můj zažitý boj. Dlouhá část šípu je má cesta, která nikdy nekončí. Čárka před srdíčkem je můj ochránce. Můj ochránce lásky a i mě chrání při mé nekončící cestě. A srdce je láska. Patří mému milému. Patři i mě. Láska je mocná věc a taky mě provádí mou cestou. Láska k rodině, či partnerovi a jednou bude věnována i mím dětem.


Hand poke mě tetuje má kmarádka, která umí uplně úžasně malovat a tetovat. Má proto cit a moc jí to baví. Takoví lidé se už málo vidí a proto si všech tetování a zážitků s ní cením.


Snad se vám článek líbil, mějte se rádi a ahooj <3


PS: Jaké články by jste tu chtěli vidět? Pokud máte nějaké téma a chcete můj názor tak stačí zanechat koment :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 17. března 2018 v 13:38 | Reagovat

Musim rict, ze jinak nehsem uplne naklonena tetovani. Ale ty ztvoje, zvlast mesic a sip se mi opravdu libi :)

2 Leník Leník | Web | 17. března 2018 v 13:43 | Reagovat

Tetování nemám a ani mít nechci, ale u někoho se mi líbí :). Tvoje jsou moc povedená a je skvělé, že máš ke každému příběh a vymyslela sis ho sama :).

3 Farted Amaya Farted Amaya | 17. března 2018 v 20:45 | Reagovat

[1]: Moc děkuji Jeif <3

[2]: Taktéž moc děkuji. Ano moc pro mne znamenají :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za komentář a příjďte zas.